Lakierowanie Proszkowe

Lakierowanie Proszkowe

Proces Technologiczny Lakierowanie Proszkowe w GRAŻKA Sp. z o.o.

Proces lakierowania proszkowego jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych technik lakierowania metalowych powierzchni w tym powierzchni ocynkowanych. W naszej firmie stosujemy metodę nanoszenia sproszkowanej farby na metalowe elementy przy pomocy natrysku elektrostatycznego wykorzystując do tego farbę o granulacji od ok. 10 µm do ok. 100 µm, która poprzez aplikację ściśle przywiera do malowanej powierzchni. Po lakierowaniu farba zostaje utwardzona w bardzo wysokiej temperaturze tworząc gładką, wolną od zacieków i zmarszczek powierzchnię. Nasz proces opiera się o najnowocześniejszy sprzęt i technologie przewidziane do lakierowania powierzchni ocynkowanych jak i stali czarnej. Korzystając ze specjalistycznych technologii przygotowania powierzchni jesteśmy w stanie osiągnąć maksymalne walory estetyczne.

Dla zwiększenia właściwości antykorozyjnych i ozdobnych stosujemy kąpiel chemiczną. Dla poprawy przyczepność stosowanych powłok malarskich o różnych stopniach połysku, faktury, struktur oraz kolorystyce RAL przewidzianej w naszej ofercie. Naszą zaletą jest posiadany przez nas 5 strefowy piec lakierniczy z obiegiem po wymiarach roboczych 1200 W x 2300 H x 10200L, który pozwala nam na realizację dużych zleceń oraz profesjonalne lakierowanie detali wielkogabarytowych. Całość procesu kończy etap pakowania i transportu do klienta. Jeśli stawiasz na jakość i zadowolenie zapraszamy do korzystania z naszej usługi.

lakiernia proszkowa

Proces lakierowania w systemie ROMER stanowi:

Wstępne przygotowanie powierzchni

Maszynki pneumatyczne mimiośrodowe i palcowe , papiery szlifierskie krążek ścierny 737U, 150 mm 3M™ Cubitron™ II P60+ ,P80+ i P120 + Obróbka Chemiczna – polega na użyciu myjki stanowiskowej wyposażonej w stanowisko do aplikacji środka chemicznego gdzie zastosowanie ma chemia 2 w 1 Kairo-SURF PF, jej innowacyjność polega na bardzo niskich temperaturach roboczych rzędu 25-27 °C i całkowitym braku w składzie fosforanów. Ochrona korozyjna stali jest zapewniana przez tlenek cyrkonu, który jest głównym składnikiem powłoki konwersyjnej powstającej w procesie cyrkonowania. Kairo-SURF PF jest produktem 2-w-1, który jednocześnie myje i tworzy powłokę konwersyjną w tym samym etapie. Drugim etapem przygotowania chemicznego jest zmycie środka poprzez użycie wody bieżącej.

Wstępna obróbka cieplna

Odgazowanie ocynku – etap na którym suszenie detali odbywa się jednocześnie z odgazowaniem , na tym etapie rozgrzewamy wsad do ponad 200°C przy zachowaniu pełnych właściwości przygotowania podłoża dzięki zastosowaniu chemii Kairo-SURF PF

Lakierowanie

Aplikacje zapewnia wyspecjalizowana kadra pracownicza obsługująca elektrostatyczne nakładanie farb za pomocą aplikatorów firmy ROMER
Farby – obecnie używamy farb wykonany przy użyciu żywicy poliestrowej i utwardzacza Primid. Jest opracowany jako alternatywa dla produktu Polyester / TGIC. Służy do powlekania materiałów zewnętrznych, szczególnie w przemyśle profili aluminiowych gdzie wynagana jest podwyższona odpornośc na promieniowanie UV i wilgoć. Produkty te posiadają certyfikat Qualicoat.

Obróbka finalna

Wygrzewanie, proces polimeryzacji zapewnia piec z obiegiem p wymiarach roboczych 1200 W x 2300 H x 10200L, który pozwala nam na realizację dużych zleceń oraz profesjonalne lakierowanie detali wielkogabarytowych.

Oferujemy malowanie proszkowe bramy przesuwnej naszej produkcji – zobacz bramy samonośne w naszej ofercie.

Malowanie proszkowe – Przykładowe realizacje